:: Włochy Holiday Navigator ::

Kraj i ludzie
»
Home
»
Geografia
»
Sławni Włosi
»
Ludność
»
Kuchnia
»
Polityka
»
Zdrowie
»
Dojazd
»
Informacje praktyczne
»
Swieta państwowe

Turystyka
»
Rzym
»
Wenecja
»
Mediolan
»
Piza
»
Pompeje
»
Inne
»
Parki narodowe
»
Sport
 
»
Słowniczek

Dziewczyna tygodnia

Partner
»
 
Rzym
»
sycylia
»
Florencja
»
toskania

 

Palermo, Bolonia, Cortina d'Ampezzo

 

Palermo

Stolica Sycylii. Wszystko jest tu różnorodne - zarówno architektura, styl bycia mieszkańców, jak i ich kultura. Jest głośno i kolorowo, jak na główny ośrodek komunikacyjny wyspy przystało. Wsród wspaniałych zabytków można tu też spotkać prawdziwych sycylijskich mafiosów - zapraszamy.

 

Bolonia

Miasto akademickie. Studenci stanowią aż jedną piątą część jego mieszkańców. Jedno z najpiekniejszych miast Italii, skupisko wspaniałych, starych domów i pałaców z czerwonej cegły. Bolonia kusi turystów nie tylko fantastycznymi zabytkami, ale przede wszystkim niespotykaną nigdzie indziej atmosferą. Szkoda, że na wakacje tutaj moga pozwolić sobie raczej ci z obszerniejszymi kieszeniami.

 

Cortina d'Ampezzo

"Narciarski Eden". W 1956 roku odbywały sie tutaj zimowe Igrzyska Olimpijskie. Dzisiaj zjeżdzają tu amatorzy "białego szaleństwa" z całego świata. Kurort kusi profesjonalnie prowadzonymi trasami ( 110 km ), dość przystępnymi cenami i gwarantowaną pogodą. Poza tym, kto szusujac na nartach, na wysokosci 1224 - 3243 m n.p.m., nie chiałby podziwiać niesamowitej panoramy Dolomitów...?
Najdłuższy zjazd to trasa Lagazuoi-Armentarola, która ma 7,5 km dlugości (róznica poziomów - 1100 m ), najtrudniejszy z kolei to  Forcella Staunies-Son Forca, który liczy sobie 1,9 km długości (różnica poziomów 733 m ). 

 Wlochy .net/biz ©2004- 2024
Strona nie jest powiązana z oficjalnym przedstawicielstwem Włoch